Konferencja „Współpraca jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi” organizowana przez Samorząd Województwa Pomorskiego dotyczyła szeroko rozumianej współpracy, w tym finansowej przy zlecaniu zadań publicznych partnerom społecznym, a także wspólnej dyskusji nad potrzebą zmian aktów prawnych dotyczących trzeciego sektora.

Temat konferencji zawierał również realizowaną przez Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego ideę Okrągłych Stołów dla Pożytku Publicznego, mającą na celu zebranie materiału do projektowanych zmian ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Szefowa Zespół Projektowy Chorągwi Gdańskiej ZHP Beata Matyjaszczyk była prelegentką. Refleksje praktyków na temat ponad 20 lat funkcjonowania „konstytucji III sektora” oraz moderatorem panelu dyskusyjnego Dialog obywatelski, reprezentatywność sektora pozarządowego.💪

W konferencji wzięła udział skarbniczka chorągwi hm. Katarzyna Musyt-Łanowska oraz członkinie zespołu ds. pozyskiwania środków: Zofia Cebula oraz Karolina Radziszowska.⚜

Prelegentami byli również m.in.:
– Piotr Stec – Przewodniczący Rady Narodowego Instytutu Wolności; doradca w Kancelarii Premiera Rady Ministrów;
– Beata Dunajewska – Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego.