Rodzinna gra miejska – „#3maj się szlaku!”, już 22 września 2024

Zapraszamy mieszkańców na rodzinną grę miejską, która odbędzie się w niedzielę 22 września na terenie Starego Miasta w Gdańsku. Tematyka gry nawiązuje do programu „#3maj się szlaku!”, a podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję świetnie się bawić i jednocześnie zdobywać wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Spędźcie aktywnie czas i pożegnajcie lato razem z harcerzami z Chorągwi Gdańskiej ZHP.

„#3maj się szlaku!” to program profilaktyczny dla młodzieży realizowany metodą harcerską, mający na celu zapobieganie uzależnieniom i kryzysom zdrowia psychicznego. W obecnym, IV etapie, skupia się na testowaniu i ewaluacji programu, a także na współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w celu uzyskania rekomendacji. Projekt obejmuje również realizację programu w nowych grupach harcerskich oraz gry miejskiej promującej program.

Rodzinna gra miejska rozpocznie się w niedzielę 22 września o godzinie 11:15 i będzie czynna do 14:00, a przejście całej trasy zajmie około godzinę. Przechodząc przez wyznaczone punkty w centrum Gdańska, uczestnicy będą rozwiązywać zadania na trzech różnych szlakach: rozwój osobisty i pasje, zdrowie i aktywność oraz relacje społeczne.

W czasie gry uczestnicy będą poszukiwać „Przewodnika”, który pozwoli trzymać się szlaku, a zadania takie jak przygotowywanie zdrowej przekąski, nauka pierwszej pomocy, udział w grze wielkoformatowej czy pokonanie toru przeszkód w alkogoglach będą dostosowane do wieku uczestników i pozwolą każdemu lepiej zrozumieć, jak ważne jest wprowadzenie zdrowego trybu  życia do naszej codzienności. Nie zabraknie także zadań pobudzających kreatywność czy dotyczących budowania zdrowych relacji i pracy w grupie.

Udział w grze jest bezpłatny. Należy się zgłosić poprzez formularz.

Więcej szczegółów na wydarzeniu na Facebooku

Działanie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.