Prezydent Gdańska na 23. Światowym Jamboree Skautowym

"Wraz z 350 harcerzami z Polski jesteśmy na chwilę w Japonii na 23. Światowym Jamboree Skautowym.
Jamboree to rodzaj harcerskiej olimpiady, która odbywa się raz na cztery lata. W Japonii przez skautowe Jamboree przewinie się 30 tysięcy młodych ludzi ze 168 państw świata, których odwiedzą także delegacje i przywódcy państw biorących udział w imprezie.
Polscy harcerze przygotowywali się do wyjazdu ponad rok. W tym czasie poznawali japońską kulturę, zwyczaje i język. W 2019 r. ta impreza odbędzie się w USA, w Wirginii. Polska i Gdańsk ubiegają się, aby w 2023 roku podobne spotkanie odbyło się u nas. Mamy nadzieję, że odbędzie się na Wyspie Sobieszewskiej. Wydarzenie wspaniale promuje ideę globalnego braterstwa. Na wyjazd studyjny do Japonii zaprosił na Związek Harcerstwa Polskiego, abyśmy razem wspierali polską kandydaturę na rok 2023. Naszym rywalem jest Korea Południowa, potrzebne jest więc wsparcie wszystkich polskich sił."

Pan Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
z harcerkami na Jamboree w Japonii