Chorągwiane Zawody Pierwszej Pomocy Nieprzetartego Szlaku

12 kwietnia rozpoczęła się w Słupsku wielka przygoda dla środowisk Nieprzetartego Szlaku naszej chorągwi. W ciągu trzech dni poznawali lepiej siebie i tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej. Imprezę zorganizowali instruktorzy Hufca Ziemi Słupskiej, a inicjatorem wydarzenia była phm. Joanna Król, drużynowa 32 Integracyjnej Drużyny Harcerskiej Różowe Pantery.

Piątkowy wieczór zaczął się wielką ucztą. Pizzy dla nikogo nie zabrakło. Później kominek integracyjny z totemami przedstawiającymi miejsca pochodzenia, ze wspólnym pląsaniem i śpiewankami. Na koniec dnia – nocne zwiedzanie Słupska. Druhna Joanna Rutkowska opowiedziała kilka ciekawostek, między innymi o ostatniej czarownicy Trinie Papisten, o Ratuszu na zasypanym bajorze czy Annie de Croy zamieszkującej słupski zamek.

W sobotę odbyła się właściwa rywalizacja drużyn. Podczas Zawodów drużyny miały zadanie skompletować apteczkę, opatrzyć ranę, przeprowadzić reanimację oraz pokonać trasę transportując na noszach… miskę z wodą! Każda ekipa poradziła sobie świetnie ze wszystkimi zadaniami. W momencie gdy jedna drużyna pokonywała tor, pozostałe mogły wziąć udział w festynie. Był na nim poczęstunek z domowym ciastem, gry i zabawy z nagrodami oraz pokazy i nauka pierwszej pomocy z Inspektoratem Ratowniczym Chorągwi Gdańskiej. Po chwili odpoczynku wszyscy wyruszyli na słupski szlak, a na nim odwiedziny w Straży Pożarnej, w Szkole Policji, pozoracja ratownicza firmy BUS-MED. Ogromna dawka emocji i nauki. Wieczór zakończyła gra planszowa z testem wiedzy o bezpieczeństwie.

Niedziela to smutny czas żegnania się. Zanim jednak to nastąpiło, udało się wręczyć drużynom symboliczne nagrody za udział w Zawodach. Ax aequo wszyscy zajęli pierwsze miejsce! Po apelu została chwila na odnalezienie słupskich niedźwiadków i kiełbaskę z ogniska.

W zamyśle organizatorów jest powtórzenie imprezy w przyszłym roku. Kto gotowy na II edycję Zawodów? Do zobaczenia!

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Joanna Król
Drużynowa 32 Integracyjnej Drużyny Harcerskiej
„Różowe Pantery”

Działanie sfinansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.