Centrum wszystkich działań na rzecz uchodźców stał się Dom Harcerza w Gdańsku

W obliczu wojny, która wybuchła w Ukrainie, instruktorki i instruktorzy, wędrowniczki i wędrownicy oraz przyjaciele naszej Chorągwi stanęli do wspólnej służby na rzecz tych, których rzeczywistość została brutalnie zniszczona.

Centrum wszystkich działań na rzecz uchodźców stał się Dom Harcerza w Gdańsku. Tu działa Punkt Recepcyjny, w którym pracownicy Urzędu Wojewódzkiego, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz instruktorki i instruktorzy ZHP wspólnie, już od 8 dni, rejestrują uchodźców, by pokierować ich po dalszą pomoc. Łącznie ponad 350 uchodźców otrzymało ciepły posiłek, dach nad głową i niezbędne wsparcie w harcerskich ośrodkach:

• Dom Harcerza w Gdańsku
  • Scout Hostel w Sopocie
  • Stanica Harcerska w Gdyni
  • Harcerski Ośrodek „Centrum Przygody” w Rumi
  • Harcerski Ośrodek Morski w Pucku
  • Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Zrównoważonego Rozwoju w Leśnej Hucie
  • Harcerska Baza Obozowa w Orkuszu.

W chwili obecnej na terenie całego województwa pomorskiego pracuje na pełnych obrotach blisko 200 wolontariuszek i wolontariuszy. Ich pracę wspierają rzeczowo osoby prywatne, firmy i inne organizacje. Dzięki nim możemy jeszcze lepiej pełnić tak ważną służbę.

————————————

Aby móc wykonywać naszą służbę jak najlepiej zwracamy się do wszystkich o wsparcie. Zebrane środki przeznaczymy na organizację miejsc wsparcia i zapewnienie opieki dzieciom, młodzieży, a także dorosłym uchodźcom z Ukrainy: zrzutka.pl/6sbcw2