Harcerscy wolontariusze

Harcerki i harcerze Chorągwi Gdańskiej ZHP są wszędzie, gdzie niesiona jest pomoc.

Dzięki harcerkom i harcerzom przybywające osoby mogą odpocząć i spędzić czas w bezpiecznej przestrzeni. Między innymi w Domu Harcerza zorganizowane zostały miejsca, w których dzieci mogą wspólnie bawić się i brać udział w zajęciach przygotowanych przez naszych instruktorów i instruktorki.

Wolontariusze i wolontariuszki kierują przybyłe osoby do miejsc, gdzie otrzymują niezbędną pomoc, oraz bezpieczną przestrzeń. Dzięki wsparciu zapewniamy uchodźcom nocleg, wyżywienie, artykuły higieniczne, odzież, leki i inne niezbędne rzeczy.

Otrzymujemy wsparcie od wielu osób i instytucji. Harcerki i harcerze sprawnie przyjmują, sortują, układają i rozdzielają otrzymane wyżywienie, artykuły higieniczne, odzież, leki i inne niezbędne rzeczy.

Harcerscy wolontariusze codziennie pracują i niosą realną, bezpośrednią pomoc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie. Poświęcają swój czas, by całymi siłami pomagać w każdy możliwy sposób. Dziękujemy wam za waszą służbę!

____________________

Aby móc wykonywać naszą służbę jak najlepiej zwracamy się do wszystkich o wsparcie. Zebrane środki przeznaczamy na organizację miejsc wsparcia i zapewnienie opieki dzieciom, młodzieży, a także dorosłym uchodźcom z Ukrainy: zrzutka.pl/6sbcw2