Instruktor chorągwi w Radzie Młodych

W miniony weekend w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie Rady Młodych, w której nasza chorągiew ma swojego przedstawiciela – pwd. Marcina Surdyna z Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego. Rada Młodych to organ doradczy, konsultacyjny i opiniotwórczy ściśle współpracujący z Główną Kwaterą i Radą Naczelną, a w jej skład wchodzą członkowie ZHP w wieku 16–26 lat, którzy są głosem najmłodszego pokolenia instruktorów.

Podczas pierwszego posiedzenia Rada Młodych dyskutowała nad zmianami regulaminu mundurowego, zastanawiała się, jak pogłębiać w członkach ZHP postawy obywatelskie i jak zachęcać młodych ludzi do udziału w wyborach, a także jak rozmawiać o polityce bez polityki. Poświęcili również czas na tematy, które pojawiły się podczas procesu rekrutacyjnego, między innymi wprowadzanie innowacji edukacyjnych do wychowania harcerskiego i wykorzystywanie nowoczesnych technologii.

W niedzielę rada wybrała koordynatora, liderów oraz członków zespołów. Druh Marcin został członkiem Zespołu ds. Statutu ZHP oraz liderem Zespołu ds. Strategii ZHP, który będzie ściśle współpracował z Radą Naczelną nad nową strategią.

Gratulujemy i trzymamy kciuki! 💙