Instruktorska Osobowość Chorągwi Gdańskiej

Harcmistrz Delewski Andrzej z Hufiec ZHP Kwidzyn im. Kwidzyniaków otrzymał tytuł Instruktorskiej Osobowości Chorągwi Gdańskiej ZHP 16 grudnia podczas wigilii instruktorskiej komend hufców oraz zespołów chorągwi.

Tytuł ten jest przyznawany raz w roku podczas spotkania wigilijnego na wniosek wielu instruktorów chorągwi, Komendant Chorągwi hm. Łukasz Kochowski przyznał ten tytuł druhowi Andrzejowi.

„Można powiedzieć, że tegoroczna Instruktorska Osobowość Chorągwi Gdańskiej to właściwy człowiek na właściwym miejscu i nie chodzi tylko o to, że funkcje, które obecnie sprawuje, są dla niej stworzone. To raczej nasza Osobowość poprzez ciągły rozwój podczas swojej drogi instruktorskiej oraz życiowej doszła do miejsca, w którym jest i w którym obecnie czuje się doskonale. Taka sytuacja jeszcze kilka lat temu mogłaby być zaskakujące dla niej samej. Aby być człowiekiem w odpowiednim miejscu, trzeba konsekwencji działań, pracowitości, otwartości i odważnego patrzenia w przyszłość. Wszystkie te umiejętności posiada tegoroczna Instruktorska Osobowość Chorągwi Gdańskiej.

Miejsca to ludzie, a Ci dla tegorocznej Osobowości są najważniejsi. Dlatego od najmłodszych lat aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej. Sprawy społeczne to jej główne zainteresowanie, a służba instruktorska, którą pełni przede wszystkim na rzecz swojej małej ojczyzny, daje realną możliwość, by tę ojczyznę czynić lepszą do życia poprzez współpracę z drugim człowiekiem.

Miejscem, w którym nasza Osobowość najpełniej realizuje się instruktorsko, jest jej rodzimy hufiec. To tu wykorzystuje swoją niezwykłą umiejętność tworzenia relacji z ludźmi poprzez rozmowy, wsłuchiwanie się w potrzeby, problemy, ale też w plany, radości, tak by wesprzeć, zmotywować do działania. Konsekwentnie udaje się naszej Osobowości już 9 rok budować wspólnotę instruktorską, w której dla młodszych instruktorów jest autorytetem, a wśród seniorów budzi szacunek.

Ponadto tegoroczna Osobowość Chorągwi Gdańskiej doszła do poziomu mistrzowskiego w zakresie zarządzania. Miejscem, w którym doskonale się odnajduje w tym zakresie jest Harcerska Baza Obozowa w Siemianach. Od 15 lat nasza Osobowość spędza tam miesiące wakacyjne, a od 12 lat jest komendantem tego miejsca, które zwłaszcza w ostatnim czasie niezwykle się rozwinęło. Zważywszy na talenty zarządcze oraz te związane z budowaniem relacji, nie dziwi fakt, że naszej Osobowości powierzono pełnienie funkcji komendanta Hufca Kwidzyn na kolejną – trzecią kadencję.

Kolejnym miejscem, które wspiera swoim doświadczeniem i wiedzą jest Rada Chorągwi Gdańskiej.

Tegoroczna Instruktorska Osobowość Chorągwi Gdańskiej to właściwy człowiek we właściwym miejscu – czy to w Hufcu Kwidzyn, w Siemianach, Orkuszu, na scenie podczas Szałamai, a przede wszystkim jako wspaniała i kochana osoba w swoim domu: dla swojej żony Uli, córki Helenki, dla rodziny i przyjaciół.

W duszy Instruktorskiej Osobowości Chorągwi Gdańskiej gra Szałamaja.”

Druhu Andrzeju! Jesteśmy dumni ❤

Fot. Sara Ejsmont / ZHP