Intercamp 2023

Intercamp to międzynarodowy zlot, który od ponad 50 lat odbywa się co roku w innym kraju. To doskonała okazja, by poznać skautów z Europy i różnych zakątków świata.

W tym roku zlot odbył się w Vogelsang w Niemczech, a naszą chorągiew reprezentowało na nim 40 osób – 76 GSDH „Silva” i 40 DH „Szturm” z Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego, 26 GDH „Caduceus” z Hufiec ZHP Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa oraz instruktorzy, którzy pomagali w przeprowadzeniu zajęć na zlocie. Sobota rozpoczęła się uroczystą ceremonią otwarcia. Podczas zlotu uczestnicy mieli okazję między innymi wziąć udział w wędrówce, pot-luck dinner, czyli festiwalu kuchni narodowych, na którym każda jednostka miała za zadanie przygotować potrawę ze swojego kraju, a także w zajęciach, podczas których byli podzieleni na grupy składające się ze skautów z różnych krajów. Niedziela zakończyła się wielkim ogniskiem z licznymi pląsami, piosenkami i tańcami, po którym wsiedli do autokarów i przetransportowali się na zwiedzanie Berlina.

Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w licznych aktywnościach odbywających się na „Plazie”. Na miejscu można było wydrukować sobie koszulkę, wymieniać się plakietkami i chustami, brać udział w licznych warsztatach oraz napić się kawy w Czech café.

fot. Aleksandra Kujałowicz, Paweł Turowski / ZHP