Konferencja instruktorska „Foederi” o działaniu szczepów

W minioną niedzielę w sali kinowej Domu Harcerza spotkali się instruktorzy, którzy chcieli porozmawiać o szczepach. Konferencja instruktorska „Foederi” została zorganizowana przez jeden z najnowszych zespołów naszej chorągwi – zespół ds. rozwoju struktury.

Uczestnicy, którymi byli między innymi kursanci kursu komendantów szczepów „Księgozbiór”, nie tylko rozmawiali o zaletach szczepu, pracy z konstytucją oraz pracy z kadrą, czyli tematach trzech zaplanowanych paneli, ale przede wszystkim wymieniali się doświadczeniami i opowiadali o zmaganiach, którym stawiają czoła w pracy swoich szczepów jako komendanci, drużynowi i instruktorzy. Poznali także punkt widzenia osób, które na co dzień nie działają w żadnych szczepie.

Działania dotyczące pracy szczepów nabierają tempa w naszej chorągwi!

fot. Julia Kurgan / ZHP (Więcej zdjęć tutaj)

Współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.