Konferencja instruktorska „Iskra”

W połowie kwietnia w Domu Harcerza instruktorzy i instruktorki naszej chorągwi spotkali się na Konferencji instruktorskiej „Iskra” organizowanej przez kadrę i kursantów Kursu podharcmistrzowskiego „Na Skrzydłach”.

Głównym tematem konferencji była motywacja, ale także to, że… czasem jej brak. Wydarzenie otworzyła Naczelniczka ZHP. Na prelekcjach prowadzonych przez hm. Weronikę Nadzikiewicz oraz hm. Małgorzatę Sinicę, uczestnicy słuchali o tym, jak radzić sobie w momencie, gdy wszystko wymyka się spod kontroli lub gdy motywacja osiąga bardzo niski poziom. Dowiedzieli się także, jak dbać o instruktorską iskrę, która motywuje nas do działania.

Dodatkowym aspektem wydarzenia były prowadzone przez hm. Katarzynę Michałowską oraz hm. Karolinę Dębską warsztaty opiekunów prób instruktorskich, na których uczestnicy między innymi analizowali budowanie zadań spełniających warunki SSI.

Wydarzenie otrzymało miano „Jesteśmy nadzieją” 💚