Kształceniowy weekend w Chorągwi Gdańskiej

Zeszły weekend upłynął instruktorom naszej chorągwi pod hasłem kształcenia 💪

📍 W Gdańsku odbyły się warsztaty z tworzenia budżetu wydarzenia prowadzone przez skarbniczkę ZHP Chorągwi Gdańskiej – hm. Katarzynę Musyt-Łanowską. Uczestnicy mieli okazję do wymiany doświadczeń w organizacji przedsięwzięć oraz analizy elementów wchodzących w skład DSCZ biwaku, kursu czy innych form. Przedstawiciele wielu środowisk po podziale na grupy i zapoznaniu się z wskazówkami dobrego rozplanowania środków podjęli się zaplanowania przykładowego wyjazdu. W drugiej części zajęć uczestnicy zagrali w gry planszowe związane z liczeniem, co było idealnym nawiązaniem do trwającego roku ekonomicznego i nauki poprzez działanie.

Całe wydarzenie było wspaniałym podsumowaniem posiadanej przez uczestników wiedzy, ale również poszerzeniem informacji. W tym wszystkim nie zabrakło śmiechu i radości z efektywnie spędzonego popołudnia!

📍 W Warszawie członkowie naszej chorągwi wzięli udział w Konferencji Metodycznej organizowanej przez wydziały metodyczne Głównej Kwatery oraz Rady Naczelnej ZHP – byli obecni zarówno w charakterze organizatorów, jak i uczestników modułu harcmistrzowskiego. Konferencja była podzielona na moduły metodyczne: zuchowy, harcerski, starszoharcerski i wędrowniczy oraz moduł harcmistrzowski: starszoharcerski i wędrowniczy.

Celem modułu metodycznego była wymiana doświadczeń i refleksje nad narzędziami demokracji i służby w poszczególnych metodykach. Uczestnicy mieli również okazje porozmawiać z członkami Rady Naczelnej. Celem modułu harcmistrzowskiego było podsumowanie 20 lat funkcjonowania metodyki starszoharcerskiej i wędrowniczej w perspektywie rozwoju młodzieży 20 lat temu i obecnie oraz wypracowanie wniosków wzmacniających metodyczne oddziaływanie na młodzież.

📍 W Kątach Rybackich spotkali się instruktorzy chorągwi związani z kształceniem oraz zaproszeni goście. Przez trzy dni podczas warsztatów trenerskich uczyli się zarządzać zmianą, wzmacniali umiejętności komunikacyjne. Nie zabrakło spacerów nadmorskimi lasami i plażą, wymiany doświadczeń i wieczornego śpiewogrania.