Kurs Harcerskich Edukatorów Ekologicznych „Jest Nadzieja”

Tej jesieni w naszej chorągwi odbył się wyjątkowy (bo pierwszy taki w ZHP!) Kurs Harcerskich Edukatorów Ekologicznych „Jest Nadzieja”.

Kurs został zorganizowany przez Zespół ds. etyki środowiskowej „Nadzieja” Chorągwi Gdańskiej we współpracy z zaproszonymi ekspertami, a także… samymi uczestnikami! Kursanci mieli bowiem okazję przetestować swoją umiejętność organizacji i przeprowadzania zajęć o tematyce ekologicznej, dzięki czemu samodzielnie zgłębiali interesujące ich zagadnienia.

Uczestnicy zdobyli wiedzę i kompetencje, by realizować zajęcia z wielu tematów dotyczących środowiska dzięki realizacji siedmiu modułów tematycznych podczas kursu: Cele Zrównoważonego Rozwoju, Klimat, Odnawialne źródła energii, Woda, Odpady, Las i bioróżnorodność oraz Edukacja 💪

Tak szeroki zakres tematów przedstawiony przez ekspertów w danej dziedzinie wraz z pomysłami na zajęcia z tych obszarów przygotował absolwentów kursu do prowadzenia edukacji ekologicznej na wysokim poziomie i uczynił z nich liderów w dziedzinie ekologii w harcerskiej społeczności. Dzięki temu Chorągiew Gdańska staje się miejscem, gdzie idea zrównoważonego rozwoju i świadomego korzystania z zasobów nie jest tylko hasłem, ale rzeczywistością w którą wierzymy i którą praktykujemy każdego dnia 💙

Kurs nie tylko rozwinął indywidualne umiejętności uczestników, lecz także stworzył środowisko sprzyjające wymianie pomysłów i inspiracji, co zaowocowało powstaniem w chorągwi społeczności osób zaangażowanych w edukację na rzecz środowiska, która mamy nadzieję, będzie się stale zwiększać!

___
Projekt Kurs Harcerskich Edukatorów Ekologicznych Jest Nadzieja! dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.