Obchody 102. rocznicy zaślubin Polski z morzem

Jedną z najważniejszych dat w historii Pomorza jest 10 lutego 1920 r. Tego dnia w Pucku odbywają się uroczystości rocznicowe, które nawiązują do zaślubin Polski z morzem sprzed ponad 100 lat. Symboliczne zaślubiny oznaczały odzyskanie przez Polskę dostępu do morza utraconego w wyniku rozbiorów.

Wczoraj reprezentanci naszej Chorągwi, Naczelnik ZHP oraz harcerki i harcerze z Morskiego Hufca ZHP Puck wzięli udział w obchodach tej rocznicy.

Puccy harcerze i harcerki co roku z dużym zaangażowaniem włączają się w obchody rocznicy zaślubin Polski z morzem. Nawiązując do tego wydarzenia, między innymi organizują Zlot Zaślubinowy. W tym roku, w formie hybrydowej – 4 lutego rozpoczął się Zlot online, a już w marcu harcerki i harcerze spotkają się na wspólnym Rajdzie.