Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Gdańsku

Betlejemskie Światło Pokoju przekazane Hufcom Chorągwi Gdańskiej ZHP ✨

Wczoraj 16 grudnia na Długim Targu przy fontannie Neptuna odbyło się oficjalne przekazanie Światła hufcom chorągwi. W uroczystości wzięło udział ponad 200 harcerzy z województwa pomorskiego. Komendant chorągwi harcmistrz Łukasz Kochowski przekazał Światło przybyłym gościom, Posłowi na Sejm RP Jarosławowi Wałęsie, wiceprezydentowi Gdańska Piotrowi Kryszewskiemu, bp. Gdańskiemu Piotrowi Przyborkowi oraz I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku nadkomisarzowi Grzegorzowi Piechowskiemu. Światło od komendy chorągwi odebrały reprezentacje wszystkich dziewiętnastu hufców. Od dziś Sztafeta Światła ruszyła na całe Pomorze.

Podczas uroczystego przekazania mogliśmy obejrzeć film ukazujący moment przekazania światła w Zakopanem oraz występ taneczny przygotowany przez druhny i druhów z Hufiec ZHP Bytów im. Zawiszy Czarnego, o którego choreografię zadbała harcmistrzyni Dominika Małuszek. Tegoroczne hasło „Czyńmy Pokój” rozbłysło na Długim Targu i wszyscy ambasadorzy Światła w tym roku z tym hasłem będą obdarowywać wszystkich przyjaciół harcerstwa ⚜

Betlejemskie Światło Pokoju dostępne jest dla mieszkańców Gdańska i nie tylko do 24 grudnia w Domu Harcerza przy ul. Za murami ✨

Fot. Sara Ejsmont / ZHP

Więcej zdjęć z przekazania pod linkiem: https://tiny.pl/cs4lt