Reprezentacja chorągwi wróciła z 25. Światowego Jamboree Skautowego

Minął już prawie tydzień od powrotu reprezentacji naszej chorągwi z 25. Światowego Jamboree Skautowego ⚜ Ten czas podróży, poznawania historii i kultury Korei Południowej, a także skautów z całego świata na długo pozostanie w ich wspomnieniach. Zapraszamy na krótką relację z wyjazdu!

„Dni w Korei minęły nam naprawdę szybko. Był to intensywny czas pełen przygód, widzieliśmy liczne świątynie, wodospady, mieliśmy okazję samemu robić kimchi czy gliniane wazony. Nie zabrakło też k-star road, czyli ulicy k-popu. Poznaliśmy skautów z całego świata, a podczas dnia kultur także ich tradycje oraz regionalne potrawy. Odwiedziła nas Pani Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Niestety ze względu na tajfun zbliżający się w naszą stronę, musieliśmy opuścić teren zlotu szybciej, jednak nie oznaczało to końca naszej przygody w Korei. Ceremonia zamknięcia 25th World Scout Jamboree odbyła się bez zakłóceń na stadionie, na którym w 2002 roku był rozgrywany mundial. Tego wieczoru ZHP oficjalnie odebrało flagę WOSM, atrybut organizatora następnego Jamboree, które w 2027 roku odbędzie się w Gdańsku. Wieczór został zakończony koncertem muzyki KPOP, co było dla nas ogromnym przeżyciem.

Dla każdego z nas był to ważny wyjazd, który zapamiętamy na długo – pozwolił nam odkryć siebie na nowo, zbudował w naszej zlotowej drużynie poczucie braterstwa i pozwolił nam doświadczyć wielu emocji. Poznaliśmy mnóstwo skautów z całego świata oraz zapoczątkowaliśmy przyjaźnie, które będą trwały całe życie.

Podczas Jamboree swój bardzo wyjątkowy moment przeżył jeden z nas. Podczas zwiedzania koreańskiego skansenu, w którym mogliśmy podziwiać zabytkowe zabudowania i tradycyjną architekturę Korei, druh Dawid z Hufca Gdańsk-Śródmieście złożył swoje zobowiązanie instruktorskie. Wróciliśmy do Polski bardzo szczęśliwi, ale i stęsknieni za domem i rodzinami. Dzięki tej przygodzie mamy ze sobą bagaż nowych doświadczeń, umiejętności, sprawności oraz przyjaźni i wspomnień.”

Już za cztery lata takie wydarzenie odbędzie się w Polsce!