Stacja+ dla seniorów w Starogardzie Gdańskim

W dniach 7 – 8 grudnia 2022 r. w Starogardzie Gdańskim odbył się Zlot Seniorów, którzy działają przy Placówkach Wsparcia Dziennego „Stacja”. Do Starogardu przyjechali seniorzy z Kościerzyny, Lęborka, Kwidzyna, Miastka, Gdańska oraz Starogardu.

Zlot rozpoczął się apelem, podczas którego wszystkich uczestników przywitał Komendant Chorągwi Gdańskiej ZHP hm. Łukasz Kochowski oraz koordynatorka projektów „Stacja” hm. Beata Matyjaszczyk.

Po oficjalnym apelu, który odbył się na sali dworca PKP, ponad 100 osobowa grupa wyruszyła na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Następnie seniorzy wzięli udział w 3 warsztatach: kreatywne, warsztat wypieków oraz warsztaty ze zdrową żywnością. Wieczorem wszyscy usiedli do kominka harcerskiego.

Następnego dnia odbyło się zwiedzanie Zespołu Pocysterskiego i Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie, wizyta w Lesie Szpęgawskim oraz zwiedzanie strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Starogardzie Gdańskim.

ᴘʀᴏᴊᴇᴋᴛ ᴡsᴘᴏ́ᴌғɪɴᴀɴsᴏᴡᴀɴʏ ᴊᴇsᴛ ᴢ ᴇᴜʀᴏᴘᴇᴊsᴋɪᴇɢᴏ ғᴜɴᴅᴜsᴢᴜ sᴘᴏᴌᴇᴄᴢɴᴇɢᴏ ᴡ ʀᴀᴍᴀᴄʜ ʀᴇɢɪᴏɴᴀʟɴᴇɢᴏ ᴘʀᴏɢʀᴀᴍᴜ ᴏᴘᴇʀᴀᴄʏᴊɴᴇɢᴏ ɴᴀ ʟᴀᴛᴀ 2014-2020.