To już koniec Plebiscytu Instruktorskiego Unikatowi 2021!

Od kilku miesięcy pracowano nad tym, by nagrodzić najlepszych z naszych instruktorów. Wysyłano wnioski, głosowano, aż w końcu nastał dzień Gali i ogłoszenia wyników. Na każdym z etapów zaangażowanych było wiele osób, by wyróżnieni instruktorzy poczuli się naprawdę niezwykle.

Pierwszym elementem piątkowego wydarzenia było spotkanie wszystkich finalistów z komendantem chorągwi. Instruktorzy otrzymali różne pamiątki po przygodzie bycia wśród wyróżnionych, w tym małe diamenciki, które przypięli na mundur, by zawsze pamiętać o tym, że to ich unikatowa praca została doceniona w tym roku.

Na salę kinową domu harcerza zaproszeni zostali wyróżnieni instruktorzy oraz komendy hufców, a także komeda chorągwi oraz goście. Podczas gali wysłuchano utworów granych na flecie, poznano gawędę o leśnej krainie pełnej unikatowych ptaków a także można było obejrzeć wywiady przeprowadzone z tegorocznymi finalistami.

Do wręczania statuetek zaproszeni zostali przedstawiciele władz oraz lokalni partnerzy chorągwi. Pierwszą ogłoszoną kategorią była „Kadra wspierająca”, w której zwyciężył dh Maksym Domkowski z Hufca ZHP Starogard Gdański. W „Skutecznych wychowawczo” tytuł laureatki zdobyła harcmistrzyni Aleksandra Guzik-Kobiela z Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego. Podharcmistrzyni Wiktoria Guz z Hufca ZHP Starogard Gdański wygrała w kategorii „Sprawni w działaniu”, a podharcmistrzyni Adela Ziółkowska z Hufca ZHP Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa w kategorii „Odpowiedzialni społecznie”.

Po podziękowaniach i zakończeniu oficjalnej części gali goście zostali zaproszeni na tort, a także skorzystania z możliwości wykonania pamiątkowego zdjęcia na „ściance” przez jednego z naszych fotografów.

Całość gali transmitowana była na fanpage’u facebookowym Chorągwi Gdańskiej, dzięki profesjonalnej realizacji Vax Studio.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w każdy z etapów Plebiscytu – sztabowi, fotografom, osobom, które tworzyły materiały oglądane przez instruktorów na gali, technice światła i dźwięku, druhom i druhnom, które stworzyły piękny wystrój sceny oraz całą oprawę gali, zespołowi promocji i wolontariuszom, którzy zadbali o przywitanie gości i wielu innym, bez których ta gala nie była by taka sama.

Cieszymy się, że w naszej chorągwi słowo „dziękuję” jest głośno wymawiane i kolejni unikatowi instruktorzy mogą czuć się doceniani. Dziękowanie i podziwianie pracy naszych wolontariuszy to coś, co dzieje się przez cały czas, ale już dziś możemy zaczynać szykować wnioski na kolejny rok, bo jesteśmy pewni, że tradycja Plebiscytu Instruktorskiego Chorągwi Gdańskiej ZHP „Unikatowi” przetrwa jeszcze wiele lat.

fot. Julia Kurgan / ZHP

________________________

Działanie dofinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju i Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.