Uroczyste otwarcie Festiwalu „Szałamaja”

Dziś rozpoczęło się wydarzenie, na które Hufiec ZHP Kwidzyn czeka z utęsknieniem cały rok, czyli Szałamaja – Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej.

Podczas otwarcia festiwalu zostały wręczone odznaczenia przez komendanta chorągwi, hm. Łukasza Kochowskiego:

🔹 Burmistrz Miasta Kwidzyna Pan Andrzej Krzysztofiak otrzymał Medal za zasługi dla Chorągwi Gdańskiej ZHP.

🔹 Nadleśnictwo Kwidzyn otrzymało Medal za zasługi dla Chorągwi Gdańskiej ZHP, wyróżnienie odebrał Nadleśniczy Pan Zbigniew Lubiński.

🔸 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadlinkach Pan Andrzej Rupieta otrzymał tytuł „Przyjaciela Chorągwi Gdańskiej ZHP”.

Gratulujemy i dziękujemy za wieloletnią współpracę i wspieranie harcerskich działań! A uczestnikom Szałamai życzymy powodzenia!

fot. Izabela Marciniak / ZHP