Warsztaty dla metodyków hufcowych „Pomost”

W minioną sobotę w Placówce Stacji Malbork odbyły się zajęcia w ramach cyklu warsztatów dla metodyków hufcowych „Pomost” organizowane przez Zespół Wsparcia Metodycznego naszej chorągwi.

Uczestnicy całodziennych warsztatów dowiedzieli się, jak budować relacje z kadrą i być dla niej wsparciem. Zostały także omówione tematy motywacji i delegowania zadań w zespole. Bardzo ważnym punktem były ćwiczenia i praktyczne wskazówki, w jaki sposób dawać ludziom informację zwrotną tak, aby budowanie pomostu rzeczywiście było wspólnym działaniem.

Cykl obejmie jeszcze cztery spotkania, które odbędą się jesienią, i jest przeznaczony dla instruktorów przygotowujących się do pełnienia funkcji związanych ze wsparciem metodycznym drużynowych na poziomie hufca.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022–2023.