Warsztaty o prowadzeniu budżetu domowego

Trwa Rok Edukacji Ekonomicznej i z tej okazji od kilku miesięcy w naszej chorągwi odbywa się szereg wydarzeń związanych z wychowaniem ekonomicznym, które są skierowane nie tylko do zuchów i harcerzy, ale także do naszej dorosłej kadry 🤓

W zeszłym tygodniu członkowie naszej chorągwi mieli możliwość wziąć udział w webinarze prowadzonym przez panią Izabelę, edukatorkę budżetu domowego. Jedną z tych osób była druhna Magda, instruktorka Hufiec ZHP Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa.

„To było naprawdę inspirujące doświadczenie, pełne praktycznych wskazówek. Podczas tego spotkania miałam szansę dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób najlepiej poznać swoje koszty życia. Byłam w szoku, na co i ile pieniędzy wydaję. Dzięki temu ćwiczeniu uświadomiłam sobie, czym są dziury w budżecie i jak je znaleźć. To było odkrywcze, ponieważ nawet drobne wydatki mogą przekładać się na duże straty, jeśli nie zwrócimy na nie uwagi.

Jednym z najważniejszych tematów było również ograniczanie niepotrzebnych wydatków i szukanie oszczędności. Pani Izabela podzieliła się praktycznymi strategiami, które można zastosować w życiu codziennym, aby lepiej zarządzać finansami. Dodatkowo omówiła, jak skutecznie planować budżet, co jest szczególnie przydatne dla osób, które – tak jak ja – mają trudności w kontrolowaniu wydatków.

Ale najważniejsze było to, że podczas spotkania zostałam zmotywowana do działania. Pani Izabela skutecznie przekazała wiarę w to, że każdy może osiągnąć lepszą kontrolę nad swoimi finansami 💪💸

Dziękujemy pani Izabela Kulesza za poprowadzenie dla nas tego webinaru!