Wizyta Senatora RP Kazimierz Kleina na Zamku w Nowęcinie

Dzisiaj podczas Kurs Komend Hufców „Alchemia”, gdzie jesteśmy pierwszymi gośćmi Harcerskiego Centrum Szkoleniowego „Nowęcin”, odwiedził nas Senator RP Kazimierz Kleina, by zobaczyć postępy zmian, które zrobiliśmy na terenie zamku w Nowęcinie.

W zamku w Nowęcinie powstało Harcerskie Centrum Szkoleniowe Nowęcin – jest to obiekt nadmorski, który jest idealnym miejscem nie tylko na odpoczynek i relaks, ale również na spotkania instruktorów i harcerzy. To tu będziemy podnosić swoje kwalifikacje, dzielić się swoimi doświadczeniami i brać udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach, by nieustannie rozwijać siebie i naszą organizację. Bliskość jeziora i morza pozwoli nam także kontynuować wychowanie wodne, które jest jednym z ważniejszych elementów wychowawczych ZHP. Harcerskie Centrum Szkoleniowe Nowęcin przeszło szereg modernizacji, które pokażemy i zdradzimy Wam w późniejszym terminie.

Ten ogromny sukces to wynik wieloletniej współpracy Chorągwi Gdańskiej z Województwem Pomorskim, które od lat wspiera nasze działania i pomaga osiągać coraz więcej. To wielogodzinne spotkania i rozmowy oraz mnóstwo podejmowanych decyzji. Dziękujemy, że to właśnie my możemy być opiekunami tych dwóch miejsc i dalej tworzyć historię.