Żałoba w ZHP Chorągwi Gdańskiej

„Druhny i Druhowie!

W dniu 23 sierpnia 2023 roku odeszła na Wieczną Wartę hm. Natalia Stefańska.

Służbę instruktorską rozpoczęła w Hufcu Gdańsk-Portowa jako drużynowa 7 Gdańskiej Drużyny Harcerskiej „Ryś”, wychowała następcę, podejmowała się kolejnych funkcji. Była wiodącą podróżniczką – Szefową Inspektoratu Turystyki i Krajoznawstwa ZHP Chorągwi Gdańskiej. Dzięki Jej zaangażowaniu wielu z nas ruszyło na szlak, nie tylko w naszym województwie. Druhna Natalia wspierała wyjście w świat poprzez turystykę w całym ZHP pełniąc m.in. funkcję instruktorki Kapituły Harcerskiej Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej przy Głównej Kwaterze ZHP.

Harcmistrzyni Natalia Stefańska zainicjowała w naszej chorągwi działania mające na celu budowanie świadomości instruktorskiej i nabywania kompetencji do pracy z osobami chorującymi na depresję i wymagającymi wsparcia w sferze psychicznej. Z tej ważnej służby pozostają z nami jej wiersze…

Pożegnajmy Druhnę Natalię wspólnie, we wtorek, 29 sierpnia 2023 roku w Gdańsku o godzinie 10:00. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w kaplicy na Cmentarzu Łostowickim.”

Komendant ZHP Chorągwi Gdańskiej
hm. Łukasz Kochowski