Zlot Kadry Chorągwi Gdańskiej

W ubiegły weekend odbył się Zlot Kadry Chorągwi Gdańskiej ZHP. Była to okazja na spotkanie harcerskich instruktorów z całego województwa po ponad dwuletniej przerwie.

Program zlotu został przygotowany i przeprowadzony w ramach dwóch ścieżek – Podobóz kadry drużyn i gromad oraz Podobóz kadry szczepów, hufców i chorągwi. Podczas sobotnich zajęć drużynowi i przyboczni mieli okazję poznać tajniki wychowania ekonomicznego, poszerzyć wiedzę na temat nowego Systemu Instrumentów Metodycznych, a także dowiedzieć się czym jest Porozumienie Bez Przemocy i jak stosować to w pracy z podopiecznymi. Natomiast uczestnicy drugiego podobozu mogli skorzystać z wachlarza warsztatów związanych z pracą z ludźmi. Między innymi odbyły się zajęcia z emisji głosu, konfliktów w komunikacji oraz pracy z wypaloną kadrą. Podczas popołudniowego bloku zajęć uczestnicy mieli szanse spróbować nowych aktywności – garncarstwa, kaligrafii, żeglugi czy jogi. Wieczorem przy wspólnym ogniu odbył się kameralny koncert Jacka Jakubowskiego, powstała także klimatyczna kawiarenka, w której nasza kadra instruktorska mogła spędzić miło czas przy grach planszowych czy długich rozmowach.

Zwieńczeniem zlotu był uroczysty apel podczas którego naczelnik ZHP wręczył honorowe wyróżnienie Niezawodnego Przyjaciela wojewodzie Dariuszowi Drelichowi.

fot. Sara Ejsmont
fot. Julia Kurgan
fot. Dawid Zdrojewski

Działanie dofinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju i Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.