Zostań wolontariuszem i pomagaj razem z harcerzami i harcerkami.

Chcesz zostać naszym wolontariuszem i pomagać razem z harcerkami i harcerzami? Bardzo się cieszymy! Poniżej znajdziesz informacje, które wyjaśnią Ci jak do nas dołączyć.

Niech Twoim pierwszym krokiem będzie uzupełnienie ankiety: forms.office.com/r/gi7m5D0cQ8

Wpisz tam swoje dane kontaktowe, przydatne umiejętności, dyspozycyjność i preferowany rodzaj działania, jeśli od razu wiesz, w czym chcesz pomóc. Dzięki tej ankiecie nasi koordynatorzy układają grafik i skontaktują się z Tobą, gdy będziesz potrzebny/a.

Jeśli chcesz od razu zgłosić się na konkretny dzień, po uzupełnieniu ankiety, możesz napisać maila, SMSa lub zadzwonić do naszej koordynatorki Magdy: magda.sonnenfeld@zhp.net.pl, tel. 502 410 475.

A czym możesz zajmować się jako wolontariusz/ka? W Domu Harcerza (ul. Za Murami 2-10, Gdańsk) działa punkt recepcyjny oraz hostel w którym przebywają uchodźcy. Jest to też jedno z pierwszych miejsc, do których kierują się przybyłe do Gdańska osoby z Ukrainy.

Twoim zadaniem może być:

• Kierowanie przybyłych osób i koordynowanie kolejki do punktu recepcyjnego ( potrzebna osoba ze znajomością języka ukraińskiego lub rosyjskiego)
  • Pomoc w rejestracji uchodźców (potrzebna osoba ze znajomością języka ukraińskiego lub rosyjskiego)
  • Zarzadzanie stanowiskiem z wyżywieniem dla osób oczekujących (punkt przed salą kinową – poczekalnia)
  • Koordynowanie wydawania ciepłych posiłków od darczyńców
  • Przyjmowanie darów i zarządzanie magazynem
  • Animacja i opieka nad dziećmi
  • Dbanie o porządek w Domu Harcerza
  • Uzupełnianie miejsca z artykułami higienicznymi
  • Dbanie o wyposażenie w artykuły spożywcze kuchni dla zakwaterowanych uchodźców
  • Wszystko to, czego wymaga aktualna sytuacja

Osoby, które pierwszy raz będą naszymi wolontariuszami muszą zostać spisane przez obecnych w Domu Harcerza policjantów, a następnie udać się do recepcji po identyfikator. Podczas pełnienia służby wolontariusze otrzymują posiłek i przekąski.

Zgłoś się i działaj razem z nami na rzecz uchodźców w Ukrainy!

______________

Aby móc wykonywać naszą służbę jak najlepiej zwracamy się do wszystkich o wsparcie. Zebrane środki przeznaczamy na organizację miejsc wsparcia i zapewnienie opieki dzieciom, młodzieży, a także dorosłym uchodźcom z Ukrainy: zrzutka.pl/6sbcw2