64. urodziny Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

W niedzielę 16 kwietnia Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa świętowała swoje 64. urodziny. Odbyła się gra terenowa, której trasa prowadziła spod Domu Harcerza w Gdańsku, aż do Pruszcza Gdańskiego, gdzie wszyscy wspólnie spędzili czas przy ognisku na terenie Faktorii. Nie zabrakło apelu, ani pysznego tortu.

Jubileusze są idealną okazją do podziękowań i wyróżnień. W tym roku komendantka hm. Magdalena Sonnenfeld wręczyła list pochwalny wieloletnim instruktorom i instruktorkom hufca.

~ hm. Magda Sonnenfeld pisze:
„Wieloletnia służba jest powodem do pochwał i doceniania. W tym roku, z okazji 64 urodzin Hufca Gdańsk-Portowa podczas apelu przekazałam listy pochwalne komendantki hufca instruktorkom i instruktorom, którzy na swoim koncie mają co najmniej 10-letnie doświadczenie instruktorskie.Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna, że od wielu lat są gotowi nieść pomoc, wspierać dobrą radą i inspirować młodszych instruktorów.”

Listy pochwalne komendantki hufca Gdańsk-Portowa otrzymali:

• hm. Danuta Bednarczuk
  • hm. Karolina Szupiluk
  • phm. Karina Zborowska-Weychman
  • hm. Łukasz Zborowski-Weychman

Raz do roku w hufcu odbywa się plebiscyt na Talent Roku – jest to osoba wyróżniająca się swoją postawą i działaniem w poprzednim roku kalendarzowym. W tym roku podczas uroczystości urodzinowych hufca został ogłoszony „Talent roku 2022”, którym została wspaniała i niezastąpiona pwd. Dominika Aniela Romejko.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na harcerskiej drodze.