Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Gdańska

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Chorągwi Gdańskiej ZHP.

12 grudnia 2022 r. w godz. 9.00 – 14.03 załoga samolotu M28 Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego zrealizowała nietypowy transport lotniczy w ramach lotu szkoleniowego. Harcmistrzyni Anna Deptuła oraz Kapelan Chorągwi druh Marek Kiedrowicz przetransportowali Światło samolotem.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej wsparła nas w tym zadaniu po raz trzeci. Pierwotne plany zakładały, że tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju przybędzie na ziemię gdańską w niedzielę, jednak na przeszkodzie w realizacji zadania lotniczego stanęła jednak pogoda. Na płycie lotniska powitał nas dowódca BLMW kmdr pil. Andrzej Szczotka oraz dowódca 43. Bazy Lotnictwa Morskiego kmdr pil. Waldemar Orliński.

Mieszkańcy Gdańska Światło mogą odebrać od harcerzy z Domu Harcerza od 13 grudnia 2022 do wigilii 24 grudnia.

Dziękujemy Gdyńskiej Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej za wsparcie w transporcie Światła w ramach lotów ćwiczebnych.

Filmu ukazujący transport Światła można obejrzeć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=fgC23OdDrAg

Fot. kmdr. ppor. Marcin Braszak/ Gdyńska Brykada Lotnictwa Marynarki Wojennej