BAZUNA 2022 pod patronatem Komendy Chorągwi Gdańskiej ZHP

50. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA 2022 odbędzie się w dniach 7-10 lipca 2022 r. na terenie Politechniki Gdańskiej.

Koncerty Przeglądu odbywać się będą na dwóch scenach: głównej – przed Gmachem Głównym Uczelni oraz kameralnej, w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej KWADRATOWA. Tematyczne koncerty obejmować będą najważniejsze wątki obserwowane w piosence na przestrzeni pięciu dekad imprezy.

Strona domowa Przeglądu www.bazuna.org.pl zawiera aktualizowany na bieżąco program ramowy Jubileuszu. Na stronie domowej znajduje się wykaz  zaprzyjaźnionych z nami od lat Instytucji, które w trakcie organizacji i realizacji jubileuszu naszego półwiecza przyjęły jedną z zaszczytnych ról: naszego Współorganizatora bądź Partnera oraz osób – reprezentantów instytucji – sprawujących nad Przeglądem patronat honorowy. Mamy zaszczyt ogłosić, iż w gronie tych Instytucji znajduje się Komenda Chorągwi Gdańskiej Związku Harcerstwa Polskiego, honorowym Patronem Przeglądu jest Komendant Chorągwi, hm. Artur Glebko, absolwent naszej Uczelni.

Związki śpiewających kręgów: harcerskiego i studenckiego liczą sobie tyle lat, ile nasz Przegląd. Kręgi harcerskie oraz studenckie grupują młodzież spragnioną wędrówek, spotkań, śpiewu, przygód, poznawania nowych miejsc i ludzi. Te same są więc cele, podział szerokiego śpiewnika rajdowego na część studencką i harcerską wydaje się bezcelowy. Tezę tę zapragnęliśmy utrwalić w naszym rodzimym, pomorskim środowisku w latach 2015-18, cyklem spotkań z piosenką pod wspólnym szyldem ŚPIEWAJMY RAZEM, odbywającym się na terenie Hufców Chorągwi Gdańskiej ZHP, pod wspólnym patronatem Rektora Politechniki i Komendanta Chorągwi. Kulminacją cyklu w ramach 45. naszej edycji w Przywidzu był koncert pod wspólnym z cyklem tytułem, prezentujący nasz wspólny rozśpiewany krąg. Akcentem kontynuującym tę ideę będzie kolejny koncert ŚPIEWAJMY RAZEM w ramach 50. Przeglądu w sobotę 9 lipca 2022 r. o godzinie 11.00.

W trakcie Przeglądu na terenie kampusu Uczelni czynne będą wystawy prezentujące tak studencką kulturę naszej Alma Mater jak i naszą imprezę w telegraficznym skrócie. Sieć wydarzeń towarzyszących, muzycznych i pozamuzycznych nada szeroki wymiar naszemu wspaniałemu świętu piosenki. W uzupełnieniu, także ze wspomnieniem dwóch ostatnich szczególnych lat w ciągu tygodnia następującego po Przeglądzie zaprezentowany zostanie kolejny pakiet naszych bogatych materiałów filmowych, wzorem poprzednich, na zawsze już dostępnych w naszych sieciowych zasobach.

Komitet Organizacyjny 50 OTPPS  BAZUNA