Bursztynowy Mieczyk 2022 dla naszej organizacji

5 grudnia w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się XXVIII Gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego gdzie poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji Konkursu!

Podczas uroczystej gali, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk wręczył nagrodę główną w kategorii pomoc społeczna.

W imieniu naszej społeczności nagrodę odebrał Komendant Chorągwi hm. Łukasz Kochowski, Skarbniczka Chorągwi hm. Katarzyna Musyt – Łanowska oraz Pełnomocnik Komendanta hm. Artur Glebko.

Nagroda Bursztynowego Mieczyka, której idea i koncepcja realizacji została przygotowana przez Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych przyznawana jest od 1994 roku.

Od początku Nagroda Bursztynowego Mieczyka zyskała uznanie i wsparcie ówczesnego wojewody gdańskiego Macieja Płażyńskiego. Między innymi dlatego obecnie nosi jego imię.
Nagroda Bursztynowego Mieczyka była pierwszym tego typu przedsięwzięciem w skali kraju i nadal stanowi unikalny przykład uznania dla działań organizacji pozarządowych w formie nagrody na szczeblu regionalnym.

Od roku 1999 inicjatywę tę wspiera również Marszałek Województwa Pomorskiego, który wspólnie z Wojewodą Pomorskim promuje i współfinansuje to przedsięwzięcie. Od 2004 roku do grona stałych organizatorów dołączył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, fundując nagrodę dla organizacji działającej na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej. Od kilku lat organizacyjnie i finansowo Nagrodę wspiera Europejskie Centrum Solidarności.