Finał projektu „Małe Miasto Lębork”

Pod koniec wakacji zakończył się jeden z największych projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Lębork. Projekt został zorganizowany przez Hufiec ZHP Lębork przy współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku. „Małe Miasto Lębork” zostało dofinansowane ze środków Fundacji BGK na kwotę 181 450, 00 zł.

„Małe Miasto” to program edukacyjny skierowany do 120 dzieci w wieku 8 -12 lat. Przez 5 dni dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę dorosłych: pracowały, zarabiały, oszczędzały, i wydawały pieniądze. Poprzez zabawę i działanie, dzieci poznały wartość pieniądza, nauczyły się zarządzania własnym budżetem, a także tego jak funkcjonuje gospodarka. Za wykonaną pracę dzieci otrzymały wynagrodzenie w specjalnej walucie. Swoja wypłatę mogły pomnożyć w Banku, a następnie wydać na zabawki w Sklepie Marzeń.

Bardzo dziękujemy sponsorom i przedsiębiorcom, którzy zaangażowali się w projekt!

• Komenda Powiatowa Policji w Lęborku
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku
  • Ochotnicza Służba Ratownicza w Lęborku
  • MEYN Polska