Manewry szkoleniowe straży pożarnej z udziałem harcerek i harcerzy

W nocy z 25 na 26 sierpnia ponad 20 osób z naszej chorągwi wzięło udział, w roli pozorantów, w manewrach straży pożarnej. Naszym zadaniem było przeprowadzenie ewakuacji według procedur oraz zapozorowanie kilku zdarzeń np. ciężkich obrażeń czy zagubienia w lesie. Cała akcja przebiegła sprawniej niż się spodziewaliśmy. Strażacy profesjonalnie zarządzali ewakuacją i zaradzili wszelkim zdarzeniom.

Instruktorki i instruktorzy obecni podczas akcji mieli świetną okazję do przećwiczenia profesjonalnej ewakuacji pod okiem specjalistów i we współpracy ze strażakami.

Nasza kadra korzysta z każdej możliwej okazji, żeby jeszcze bardziej być przygotowaną na wszystkie możliwości i jak najlepiej zapewniać bezpieczeństwo naszym harcerkom i harcerzom.

Dziękujemy organizatorom, cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Nasza pozoracja ewakuacji obozu harcerskiego była jednym z epizodów akcji szkoleniowej LAS 2021 organizowanej przez jednostki straży pożarnej z woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Działanie dofinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Wsparcia
Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.