Rajd Wiosenny Hufca Miastko

W weekend 5–7 maja 2023 r. w Koczale odbył się Rajd Wiosenny Hufca Miastko.

W piątek kilkoro zuchów z 9 WDH „Tygrysy” złożyło swoją wyczekaną Obietnicę Zuchową – gratulujemy!

Sobotę zaczęliśmy oczywiście od rozgrzewki, żeby dobrze zacząć dzień. Następnie wszystkie drużyny wyruszyły na trasę, podczas której musieli mierzyć się z różnymi zadaniami oraz po otrzymanych wskazówkach rozwiązać zagadkę tajemniczego bohatera naszej trasy. Oczywiście wszystkim udało się to bezbłędnie! To Paweł Edmund Strzelecki krył się pod informacjami zawartymi w kopertach! Zuchy i harcerze dowiedzieli się co nieco z życiorysu odkrywcy Góry Kościuszki. Na zmęczonych, ale szczęśliwych harcerzy po trasie w szkole czekał pyszny obiad przygotowany przez panie kucharki z SP w Koczale, dziękujemy!

Po południu drużyny przedstawiły swoje zadania, które wykonali na trasie oraz podzielili się ciekawostkami, które najbardziej zapadły im w pamięć! Następnie rozpoczęły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zuchy i harcerze mieli do odwiedzenia trzy punkty: opatrywanie urazów, prowadzenie RKO oraz układanie w pozycji bocznej bezpiecznej.

Nasz dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem nad jeziorem z gitarą i kiełbaskami. Apel podsumowujący wyłonił nam drużyny, które poradziły sobie najlepiej podczas całego rajdu, a oto wyniki:

• 33 DH „Chaos”
  • 12 DH im. H. Sienkiewicza
  • 13 GZ „Wesołe Muchomorki”

Oczywiście dziękujemy także dla 9 WDH „Tygrysy” oraz p. DH z Koczały za udział w rajdzie i wspólną zabawę!

Było super, do zobaczenia na harcerskim szlaku!