XXIV Rajd Śladami Przeszłości Gdańska

11-13 listopada odbył się ogólnopolski XXIV Rajd Śladami Przeszłości Gdańska, tradycyjnie organizowany przez Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście. W tym roku na siedmiu trasach spotkało się łącznie 540 członków ZHP ze wszystkich grup metodycznych, nie tylko z Gdańska, ale także z Bydgoszczy, Sztumu, Łodzi, Tczewa i Kartuz. W Roku Jana Heweliusza, obchodzonego przez miasto Gdańsk, bohaterem wszystkich tras został ten zasłużony astronom i radny miasta.

Uczestnicy rozpoczęli rajd udziałem w Paradzie Niepodległości, a następnie wpadli w wir różnych przygód. Przez kolejne dni poznawali tajemnice astronomii i sekrety z życia Jana Heweliusza, poruszając się po znanych i mniej znanych zakątkach Gdańska. Na zakończenie odbyła się msza harcerska w Kaplicy Królewskiej, a po niej uroczysty nocny apel, w którym uczestniczyła naczelniczka hm. Małgorzata Sinica.

Patronat nad XXIV Rajdem Śladami Przeszłości Gdańska objęli: Naczelnik ZHP, Radio Plus oraz ENERGA S.A.

Rajd Śladami Przeszłości Gdańska to nie tylko wspaniała harcerska przygoda, ale również jedyna okazja, by w niekonwencjonalny sposób poznać miasto z innej perspektywy, dlatego już dziś zachęcamy do udziału w jubileuszowym XXV RŚPG!

phm. Dawid Szymański
zastępca komendanta hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście