XXIV Rajd Śladami Przeszłości Gdańska

Kategorie:
Data publikacji:

11-13 listopada odbył się ogólnopolski XXIV Rajd Śladami Przeszłości Gdańska, tradycyjnie organizowany przez Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście. W tym roku na siedmiu trasach spotkało się łącznie 540 członków ZHP ze wszystkich grup metodycznych, nie tylko z Gdańska, ale także z Bydgoszczy, Sztumu, Łodzi, Tczewa i Kartuz. W Roku Jana Heweliusza, obchodzonego przez miasto Gdańsk, bohaterem wszystkich tras został ten zasłużony astronom i radny miasta.  

Uczestnicy rozpoczęli rajd udziałem w Paradzie Niepodległości, a następnie wpadli w wir różnych przygód. Przez kolejne dni poznawali tajemnice astronomii i sekrety z życia Jana Heweliusza, poruszając się po znanych i mniej znanych zakątkach Gdańska. Na zakończenie odbyła się msza harcerska w Kaplicy Królewskiej, a po niej uroczysty nocny apel, w którym uczestniczyła naczelniczka hm. Małgorzata Sinica.

Patronat nad XXIV Rajdem Śladami Przeszłości Gdańska objęli: Naczelnik ZHP, Radio Plus oraz ENERGA S.A.

Rajd Śladami Przeszłości Gdańska to nie tylko wspaniała harcerska przygoda, ale również jedyna okazja, by w niekonwencjonalny sposób poznać miasto z innej perspektywy, dlatego już dziś zachęcamy do udziału w jubileuszowym XXV RŚPG!

phm. Dawid Szymański
zastępca komendanta hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności hufców

Start Hufca Starogard Gdański

Hufiec ZHP Starogard Gdański rozpoczął rok harcerski biwakiem w Pelplinie, który odbył się w dniach 11-13.10.2019. Drużyny dzielnie pokonywały różnego rodzaju zadania i rywalizowały o

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl