Seminarium instruktorskie w Gdańsku

W dniach 25-17 listopada 2011 r. w Domu Harcerza w Gdańsku odbyło się seminarium instruktorskie, w którym uczestniczyli komendanci i skarbnicy hufców Chorągwi Gdańskiej oraz kadra Komendy Chorągwi.  Było to pierwsze spotkanie w nowej kadencji władz hufców wybranych na zjazdach we wrześniu i październiku.

Celem seminarium było zaprezentowanie działalności Gdańskiej Chorągwi (Komendy Chorągwi i hufców) w obszarach: programu, kształcenia i pracy z kadrą, finansów i gospodarki, zarządzania i promocji.

Podczas spotkania odpowiedzialni za poszczególne obszary instruktorzy przekazali najważniejsze informacje dotyczące zasad prowadzenia działalności finansowej hufca, zasad planowania, umiejscowienia hufca w strukturze ZHP i jego zadań. Dodatkowo uczestnicy seminarium zostali wyposażeni w instruktaże przydatne do prowadzenia działalności hufca.

hm. Hanna Piotrowska
Komendantka Chorągwi Gdańskiej ZHP