Gdańska zagrała z WOŚP!

Kategorie:
Data publikacji:

Pomoc drugiemu człowiekowi to coś, co na stałe wpisane jest w życie harcerek i harcerzy. Ta służba przyjmuje różne formy i postaci – czasem polega na wspieraniu inicjatyw, które wprowadzają realną i wspaniałą zmianę na lepsze ❤

W całym województwie pomorskim harcerki i harcerze angażowali się w działanie sztabów podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, byli wolontariuszami, zbierali datki do puszek czy zabezpieczali medycznie wydarzenia. Cieszymy się, że członkowie naszej chorągwi tak tłumnie pokazali, że pomaganie jest ważne! ⚜️

W ramach współpracy z Centrum Wolontariatu w Gdańsku kolejny rok z rzędu Ratownicy ZHP z Inspektorat Bezpieczeństwa Chorągwi Gdańskiej ZHP uczestniczyli w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, szerząc ideę nauki pierwszej pomocy zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci i młodzieży, a także edukując i odpowiadając na pytania dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na stoisku można było zobaczyć sprzęt używany przez ratowników podczas zabezpieczeń imprez chorągwianych, opatrzyć misia oraz sprawdzić się w wykonywaniu RKO u osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kamizelka do ćwiczenia udzielenia pomocy osobom, u których doszło do zakrztuszenia.

Do zobaczenia za rok na WOŚP!

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl